Kawa + Gazeta = Gazeta Cafe

Dzisiaj z I.nną jesteśmy na Maratonie Bloxa. I.nna przytargała kawę w termosie, mamy filiżanki i lansujemy się. Maraton odbywa się w budynku Agory, czyli siedzibie Gazety Wyborczej, radia Tok FM i innych mediów tego wydawcy. I jeszcze jednej miłej rzeczy: Gazeta Cafe.
Właściwie powinnam ją opisać wcześniej, bo w końcu to tu co rano zamawiam latte bez piany. I to właśnie espresso z Gazeta Cafe pozwala mi czasami przetrwać poniedziałki, a latte umila mi szczególnie parszywe dni, kiedy nic w pracy nie wychodzi, wszyscy czegoś ode mnie chcą, a ja mam niemoc twórczą i totalny brak pomysłów. Wtedy nabywam moją ulubioną kawę w Gazeta Cafe, idę do mojego biureczka, puszczam mój ulubiony kawałek Beatlesów "Rocky Raccoon" i od razu mi lepiej.
Oczywiście nie pisze tego dlatego, że to akurat kawiarnia mojego chlebodawcy. gdyby kawa była nieznośna, napisałabym o tym bez ogródek. Gazeta Cafe po prostu naprawdę serwuje dobrą kawę. Espresso jest takie jak trzeba (choć filiżanki nie podgrzewają), latte jest po prostu wyborna, idealne proporcje, nie za gorzka, nie za mleczna, stawia na nogi i nie jest tylko wiadrem mleka. Capu jest idealne, że nie wstyd czasem kogoś zaprosić na spotkanie w kawiarence, a do tego urocze słodkości - zygmuntówki, magdalenki (coś dla mnie;) i inne pyszne ciacha.
Gazeta Cafe serwuje Ionię. Kawę mielą na bieżąco w osobnym młynku i wszystko przygotowują jak należy. Jeśli zatem będziecie w pobliżu Czerskiej czy też będziecie się wybierali na jakieś spotkanie do Agory, zarezerwujcie chwilę czasu i wpadnijcie na kawę. Nie jest to miejsce na spotkanie towarzyskie, ale można się chwilę zadumać nad gazetą, nabyć jakąś płytę czy książkę z kolekcji GW i napić dobrej kawy. Własną Gazeta Cafe mają tez oddziały Gazety Wyborczej w Płocku i Poznaniu - szukajcie ich w siedzibach redakcji.

Gazeta Cafe
Warszawa, ul. Czerska 8/10
pn-pt, 8.00 - 19.00
dodajdo.com

11 komentarze:

Moim skromnym zdaniem kawa w Gazeta Cafe jest niedobra. Gorzkie, śmierdzące espresso. Do tego brzydka piana w cappuccino. Jedynie na plus Tarty i Koktajle, które polecam.

Może trafiłas akurat na nowa obslugę. Ja próbowałam tysiące kaw i uważam, że w Gazeta Cafe jest bardzo przyzwoicie.
Ale o gustach się nie dyskutuje.

Hej, Byłem jeszcze gdy Gazeta Cafe była w nowym budynku SGH. I tylko tam. Więc nie wiem jak jest teraz. Mogę się dowiedzieć jakie ceny są teraz w Gazeta Cafe bo nie podałaś oraz co porabiasz w Agorze?? :>

dziewczyny, macie super bloga i bardzo fajnie było Was poznać :)

szkoda, że w czasie mojej wizyty na Chełmskiej z okazji maratonu było zamknięte;/

Al to e ta sama Gazeta Cafe,co była w SGH. Co do cen, to jamam z jakaś tam zniżką dla pracowników, więc nie pamiętam teraz,sprawdze jutro rano. Małe latte coś około 8 PLN, espresso chyba 6, duże latte chyba z 10.
Co porabiam z Agorze? A jestem sobie prezesem ;)
oczywiście żartuję;)

Wiem, mieli dwie kawiarnie teraz została jedna na Czerskiej w Agorze. Zniżki w kawiarniach są najlepsze. Pozdrawiam. Ja polecam Filtry Cafe i Cafe Vinvent dla mnie dwie najlepsze kawiarnie w Warszawie.

Jeżeli będziecie w okolicy Agory na ulicy Czerskiej proponuję zajżeć do Cafe Chełmska, tuż za rogiem na Chełmskiej 9 - sympatyczna kawiarenka z bardzo dobrą kawą. Pozdrawiam

Drogi Anonimie, w Cafe Chełmska nie tylko byłyśmy, ale nawet o niej napiałyśmy (zerknij na prawą szpaltę w Miejscach)

Byłam całkiem niedawno i w miłym towarzystwie wypiłam cappuccino - bardzo, bardzo dobre :)

Bardzo smaczna i ten zapach.. mmm.. :)