TO LUBIĘ - wpadnij na kawę z Dominikanami

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że kwiarnia-herbaciarnia "To lubię" jest integralną częścią najbardziej klimatycznego kościoła w Warszawie, czyli św. Jacka na Freta. Bowiem nie tylko można w niej spotkać lubianych kaznodziejów, ale nawet atmosfera czy strona internetowa "To lubię" utrzymane są w dominikańskich klimatach.

Wrażenie to nie jest zupełnie złudne, bowiem lokalik mieści się w urokliwej wieżyczce przy Freta właśnie dzięki temu, że kiedyś zgodził sie na to przeor Dominikanów.
Kawiarnia jest ciasna i malutka i jakby wyjęta z pejzażu uliczek Maurice'a Utrillo. Dwie miłe panie serwują znakomitą kawę i czekoladę, ale specjalnością kawiarni-herbaciarni tak naprawde są wyborne (powtarzam, wyborne!) kruche ciasteczka, domowe ciasta i konfitury.

To miejsce z gatunku łatwych do oswojenia, być może to ono oswaja nas, w każdym razie nawet, jeśli przyjdziecie tu po raz pierwszy, pcozujecie się jak w swojej ulubionej kawiarni. Kiedy wyglądam przez maleńkie okienko na maleńkim pięterku w "To lubie", przypominają mi się baśnie braci Grimm, wszystkie zaczarowane filmy z Johnym Deepem i podobne klimaty.
Kawiarnia jest świetna na pogawędki o życiu, oderwanie się od codzienności, na marzenia przyprawione czekoladą z chili lub miodem pitnym.

A domowej roboty konfitury są świetnym pomysłem na prezent. Polecam Wam gorąco, zwłaszcza w zimie.

Ceny bardzo przystępne: woreczek kruchych ciasteczek ~10 zł, ciasto domowe ~5-7 zł, konfotury ~15 zł.
Najbardziej żałuję, że nie mogę wpadać do "To lubię" na śniadanko - kawę i croissant, czyli zestaw, który naprawdę lubię;)
dodajdo.com

2 komentarze:

Konfitury na prezent - świetny pomysł, już nawet wiem dla kogo taki miły drobiazg będzie odpowiedni.
A to jest ta knajpka, w której kiedyś byłyśmy z Potworem na wieży? Pamiętam tamtejszą czekoladę z chili - była pyszna. :))

Your mode of describing everything in this post is actually good, every one can without difficulty be aware of it,
Thanks a lot.

Here is my web-site supercell