Bialetti w promocji

Jeśli ktoś z Was w najbliższym czasie planuje zakup kawiarki to polecam zajrzeć na www.westwing.pl
Trwa tam właśnie wyprzedaż produktów marki Bialetti - są garnki, patelnie, przeróżne gadżety kuchenne i kawiarki w naprawdę niezłych cenach (kawiarki od 55 do 99 zł). Oficjalnie kampania trwa do 3 marca, ale w takich przypadkach jak zawsze - kto pierwszy ten lepszy.

dodajdo.com

2 komentarze:

Wlasnie dwa dni temu nabylem taka moke jak na zdieciu - Bialetti Venus na 2 espresso - za 18,99 euro w supermarkecie w Italii. Przy okazji odkrylem ze aluminiowe moki Bialetti sa Made in Italy, a ze stali nierdzewnej - chyba Indonezja, czy Indie... Wybralem jednak ta stalowa bo jest piekna, a i wykonana wydaje sie duzo lepiej... BTW, jest jakas roznica w jakim metalu parzymy kawe? Ktorys jest lepszy?

Najbardziej zauważalna różnica jest taka, że kawiarki stalowe mają bardziej krągłe kształty niż aluminiowe. Podobno kawa może się minimalnie różnić smakiem, trudno jednak zweryfikować, która lepsza (kwestia smaku). Ja mam aluminiową i kawa z niej jest dobra, nie ma metalicznego posmaku. Jeśli chodzi o to, czy kawiarki aluminiowe są bezpieczne dla zdrowia to tak, w przypadku renomowanych firm do produkcji używa się certyfikowanych stopów.

Ta Venus pewnie jest z Indii, kupowałam niedawno taką na prezent i właśnie tam była wyprodukowana. Wśród kawiarek Bialetti to mój ulubiony model, śliczna jest :)